Kontakt z Geek Nerd

Jako grafik komputerowy, kupuję dużo książek, poświęconych projektowaniu i grafice komputerowej. Jedną z nich, jest wydawana co roku oficjalna pozycja dotycząca programu Adobe Photoshop.

Adobe Photoshop jest rozbudowanym programem, udostępniającym mnóstwo narzędzi, filtrów i opcji. W pełni zasłużył na opinię kultowego. Korzystają z niego najlepsi, najsłynniejsi i najbardziej kreatywni artyści. Jednak nawet oni nierzadko muszą się zastanawiać nad sposobem uzyskania dostępu do potrzebnego im właśnie modułu czy filtra. A przy tym Photoshop jest cały czas rozwijany i każde wydanie przynosi nowe możliwości i nowe funkcje. Aby uzyskiwać profesjonalne efekty, trzeba więc wciąż aktualizować wiedzę i na bieżąco zapoznawać się z nowościami w Photoshopie.

Wersja podręcznika z 2020 to kolejne aktualizacje. Znajdziemy tutaj opis nowych narzędzi, przydatne metody pracy z programem czy też po prostu jak zacząć pracę z najpopularniejszym programem do rastrowej grafiki komputerowej. To książka. którą każdy grafik powinien mieć na swojej półce.

Z książki według autorów (Andrew Faulkner oraz Conrad Chavez) dowiemy się takich rzeczy, jak między innymi:

  • zacząć pracę w Photoshopie i nauczyć się korekcji fotografii
  • stosować zasady pracy z warstwami, maskami i kanałami
  • płynnie przejść do zaawansowanych technik kompozycji i edycji obrazu
  • edytować sekwencje wideo
  • wykorzystać w pełni możliwości Camera Raw
  • przygotować obraz do publikacji w internecie i zadbać o wierność kolorów

Fajne wydanie

Książka została wydana bardzo fajnie. Świetny papier i dobrej jakości ilustracje, które prezentują nam konkretne kroki pracy w programie. Brakuje mi tutaj jedynie twardej oprawy – przy tego typu podręcznikach pasowałoby zadbać o dobrą ochronę.

Książka wiernie mi mi służy, jako poradnik, gdy czasami podczas pracy muszę poszukać konkretnych elementów czy ustawień Photoshopa. Jako tak zwany dinozaur, wolę konkretnych rzeczy poszukać w książce, niż przeglądać internet w rozwiązaniu danego problemu.


OCENA: 9.2 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *