Kontakt z Geek Nerd

Od pewnego czasu poluję na duży, zakrzywiony monitor gamingowy 21:9. Traf chciał, że AOC do naszej redakcji przysłał model AOC CU34G2X. Poprosiłem szefa, abym to ja mógł go przetestować, ponieważ ostatnio miałem do czynienia z innymi modelami tego typu. Recenzowany sprzęt, to bardzo fajny wybór w przypadku, gdy kierujemy się ceną.

Mały to on nie jest

Pragnę zaznaczyć, że jeśli decydujemy się na tak duży monitor, to musimy posiadać również odpowiednie miejsce pracy, gdzie go postawimy. Posiadam biurko 75 cm szerokości, i gdy postawiłem na nim tego olbrzyma i usiadłem na krześle, to moje oczy były bardzo blisko wyświetlacza. Nie jest to ani dobre dla zdrowia ani komfortowe podczas grania tudzież pracy. W takim wypadku musimy zaopatrzyć się albo w odpowiednich rozmiarów biurko (dosyć duża szerokość) albo kupić stelaż do montowania monitorów (albo TV) na ścianie i po prostu powiesić monitor. Wygląda to wtedy bardzo efektownie!

Głównym powodem tego, że sprzęt zajmuje dużo miejsca na biurku, jest jego noga z podstawą. To one zajmują najwięcej miejsca. Takich rozmiarów podstawa nie jest tutaj niczym dziwnym, ponieważ tego rozmiaru monitory muszą mieć stabilne podłoże. Nie są to ani małe ani też lekkie urządzenia. Ja sam osobiście w planach mam budowę własnego, małego gaming roomu, gdzie chcę zamontować na ścianie właśnie duży, zakrzywiony monitor gmaingowy. Dlatego obecnie testuję różne modele 21:9, o czym wspominałem we wstępie. AOC CU34G2X kusi mnie mocno, wyglądem, ceną ale również i działaniem, o czym trochę napiszę w następnych akapitach.

Jak widzimy, sama noga zajmuje sporo miejsce i jest rozłożysta. Do tego posiada z tyłu małą odnogę, która zajmuje dodatkowe miejsce na biurku.

Jak to działa?

AOC CU34G2X wyposażony jest w matową, zakrzywioną matrycę o przekątnej 34 cali, pracującą w rozdzielczości  3440 x 1440. Nie jest to może 4K, ale w zupełności wystarczająco jak na monitor gamingowy. Sam osobiście gram zawsze w 2K, ponieważ uważam, że Ultra HD dobre jest wyłącznie dla bardzo dużych wyświetlaczy, jak chociażby telewizory.

Recenzowany sprzęt jest bardzo duży. Powierzchnia robocza jest niemal bezkresna. Spokojnie można mieć otwarte nawet 3 zakładki przeglądarki obok siebie, co znacznie ułatwia komfort pracy. Do nie dawna byłem zwolennikiem, dwóch albo trzech mniejszych ekranów obok siebie, jednak gdy tak testuję już któryś ekran 21:9, to stwierdzam, że jeden albo nawet dwa takie i mamy bardzo duże pole do popisu.

W grach AOC CU34G2X również spisuje się bardzo dobrze. 144Hz odświeżanie robi robotę i jest w zupełności wystarczające jak dla mnie. Do tego monitor posiada w menu możliwość dostosowania trybu wyświetlania pod różne rodzaje gier czy też do oglądania filmów. W kilku kliknięciach możemy to zmienić. To bardzo przydatny element, gdy zamierzamy grać, pracować jak i oglądać filmy. Do tego zwolennicy fotografii oraz grafiki komputerowej ucieszą się z pełnego pokrycia przestrzeni barw sRGB oraz faktu, że sprzęt jest fabrycznie skalibrowany.

Dobry wybór, za małe pieniądze

Jeśli tak jak ja, szukacie dużego, taniego monitora gamingowe 21:9, to mogę wam polecić AOC CU34G2X. Nie zawiedziecie się na jakości wyświetlanego obrazu. Czasami zrywało mi połączenie z komputerem i obraz gasł, ale to była wina, tak jak wspominałem, raczej wadliwego kabla HDMI. To sprzęt o bardzo przyzwoitych parametrach technicznych i naprawdę dobrej cenie, jak na takie urządzenie. Polecam!


Ocena: 8,8 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *