Kontakt z Geek Nerd

Jako twórca cyfrowy (digital painting) zbieram wszelkiego rodzaju art booki oraz albumy. Byłem rad, gdy naczelny przekazał w moje ręce zestaw albumików jednego z moich ulubionych artystów – Beksińskiego. Całość ładnie zapakowana w kartonową obwolutę.

Zdzisław Beksiński to wybitny artysta. Był polskim inżynierem, architektem, malarzem, rzeźbiarzem, fotografem, rysownikiem. Artysta posługiwał się też grafiką komputerową. Zmarł w 2005 roku w Warszawie. Na bazie jego twórczości powstało sporo fanfików oraz strategiczna gra komputerowa Iron Harvest, której recenzję możecie przeczytać tutaj: geeknerd.pl/dobry-mis-wojtek-recenzja-gry-iron-harvest

W środku zestawu Beksiński: rysunek, malarstwo, fotografia, grafika  znajdziemy cztery tytułowe albumy – o grafice Beksińskiego, malarstwie, jego fotografiach oraz rysunku. Tomiki są cienkie, jednak znajdziemy w nich sporo fajnej treści. Każdy z nich w grubej oprawie, która czasami wydawała mi się za mocno sklejona, przez co otwieranie każdego albumu jest momentami dosyć ciężkie.

O samej treści nie ma co tutaj za bardzo pisać, głównie składają się na nią prace polskiego artysty. To trzeba zobaczyć po prostu. Na duży plus zasługują bardzo dobre wstępy współautorów wydania. Czyta się je bardzo dobrze i dają czytelnikowi swego rodzaju wgląd na to, co zobaczymy dalej.

Kup zestaw na Gandalf.com.pl

Beksiński: rysunek, malarstwo, fotografia, grafika  to wart uwagi zestaw dla każdego fana sztuki rysunkowej. Wydawnictwo BOSZ zrobiło tutaj kawał dobrej roboty za nie wygórowane pieniądze. Momentami denerwuje tylko podczas przeglądania tomów mocne sklejenie całości, ale liczy się tutaj treść, a ta jest bardzo dobra.


Więcej fajnych książek kupicie na Gandalf.com.pl w kategorii Książki


Ocena całości: 9,5 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *