Kontakt z Geek Nerd

Benjamin Franklin był nie tylko jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, lecz również prawdziwym człowiekiem renesansu, który pod wieloma względami wyprzedził swój czas. Był genialnym naukowcem, wynalazcą, przedsiębiorcą, dyplomatą, pisarzem, strategiem i jednym z najwybitniejszych myślicieli politycznych w historii.

Lubię czytać o historii Stanów Zjednoczonych i ważnych, historycznych personach tego państwa. USA fascynowało mnie już od małego. Moim marzeniem było wyjechać tam i zamieszkać na stałe. Nie udało mi się to. Jednak pasja i ciekawość do tego kraju pozostała we mnie na zawsze. Czytam dużo na temat historii, podbojów terytorialnych czy rozbudowie miast Stanów Zjednoczonych. Ostatnio w moje ręce wpadła książka traktująca o Benjaminie Franklinie, amerykańskim polityku, który był też jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych.

Recenzowana prze zemnie pozycja została podzielona na kilkanaście rozdziałów, z czego każdy opisuje inny okres z życia Franklina, co pozwala lepiej nam poznać historię polityka. Ogrom pracy, jaki Walter Isaacson wykonał, aby zebrać wszystkie zawarte tutaj informacje robi duże wrażenie. Autor bardzo przystępnie, jasno i ciekawie opisuje życie Franklina i przedstawia wiele fajnych ciekawostek na jego temat.  Książka ta to ponad 600 stron wypełnionych faktami i wspomnianymi ciekawostkami. Do tego wplecione w teksty fragmenty zdań pochodzących z listów pisanych przez Benjamina dodają całości bardzo fajny efekt.

Biografia ta, pomimo, że łatwo się ją bardzo czyta, nie jest pozycją na jeden wieczór – to książka na kilka wieczorów, którą trzeba po trochu czytać i przyswajać ważne informacje. A tych jest tutaj bardzo dużo.

„Benjamin Franklin” to bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tytułowego Benjamina Franklina. Pozycję czyta się bardzo fajnie, nie przynudza i można dowiedzieć się z niej wiele ciekawych rzeczy. Minusem jak dla mnie jest brak twardej oprawy, która sprawiałaby, że pozycja książka prezentowała by się bardziej elegancko jak na swoją tematykę. Ale to tylko takie tam moje widzimisię.


Ocena: 8,5/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *