Kontakt z Geek Nerd

Razem z moją kilkunastoletnią córką lubimy czytać komiksy, które trkatują o bajecznie magicznych światach i czarach. Nowa pozycja od Egmont z całą pewnością również trafi na nasza półkę!

Czarolina. Pewnego dnia zostaną fantastykolożką! to jak wspominałam wyżej, nowa magiczna propozycja od Egmontu. Jej twórcami jest duet Sylvii Douye oraz Paoli Antista. To tytuł, który na pewno zainteresuje wszystkich miłośników fantastyki, magicznych stworzeń oraz niewyjaśnionych zjawisk. Mi i mojej córce bardzo się spodobał komiks.

Główną bohaterką tego komiksu jest tytułowa Czarolina. Dziewczyna podczas wakacyjnej przerwy przystępuje do kursu prowadzonego przez tajemniczą postać Archibalda Balzara. Podczas tego lata ma nadzieję poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny kryptozoologii, czyli nauki o zwierzętach mitycznych i legendarnych.

Na zajęcia uczęszcza niewielka grupa jej rówieśników. Dziewczynka szybko nawiązuje nowe przyjaźnie, ale bierze też udział w drobnych zwadach. Czasami w złości zdarzy się jej złorzeczyć na innych. Nie wie jednak jak duże konsekwencje może mieć takie puste gadani.

Pierwszy tom Czaroliny… przeniesie czytelnika do świata pełnego niezwykłych zwierząt i istot. Wkrótce jednak okaże się, że to nie one są głównym tematem tej historii. Tytułowa bohaterka odkryje, że ma niezwykły dar, a jej dotychczasowe życie zmieni się o 180 stopni.

Kiedy na terenie ośrodka zacznie dochodzić do podejrzanych zniknięć, nikt nie będzie podejrzewał uroczej dziewczynki o czarnych włosach. Nawet ona sama długo nie będzie zdawać sobie sprawy jak bardzo zaangażowana jest w te nowe wydarzenia, które zastanawiają wszystkich uczniów i nauczyciela.

Otwarte zamknięcie tego komiksu sugeruje, że opowieść wciąż trwa i więcej o tej tajemnicy dowiemy się w kolejnych częściach. Wydawnictwo już pracuje nad drugim tomem!

Czarolina… ma w sobie wiele interesujących elementów. Momentami może nieco brakuje jej logiki, ale to z pewnością seria z dużym potencjałem! Podejrzewam, że lektura byłaby dużo ciekawsza, gdyby pod ręką mieć już kontynuację. Na tym etapie czytelnik może mieć wrażenie, że zostaje pozostawiony w najciekawszym punkcie bez wyjaśniania.


Ocena: 9,5/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *