Kontakt z Geek Nerd

Jak byłem mały widziałem w telewizji  człowieka, który czytał bardzo szybko książki. Ciekawiło mnie jak to robi i też tak chciałem. Wydawało mi się wtedy, że to talent i nie każdy tak może. Jakże się wtedy myliłem.

Autor książki chwali się, że po ukończeniu wydanej przez niego pozycji, będziemy mogli czytać znacznie szybciej. Podobno 90 minut to dokładnie tyle, ile potrzebujemy, aby przeczytać około 200 – 300 stron. I tak, to prawda. Można nawet czytać znacznie szybciej, ale trzeba tutaj sporo praktyki i ćwiczeń. Jeśli jesteś człowiekiem, który kocha czytać książki, nie zależnie od tematyki i gatunku, a nie zawsze masz na to czas, warto opanować szybkie czytanie chociaż w lekkim stopniu.

Pozycja Czytaj książki tak szybko, jak myślisz została wydana bardzo fajnie. Łatwo się ją czyta i przyswaja zawartą w niej wiedzę. Do tego fajne ćwiczenia, które pozwolą nam w miły sposób uczyć się szybkiego czytania. Brakuje mi jedynie twardej oprawy, ale to tylko moje widzi mi się perfekcjonisty – najważniejsza i tak jest tutaj treść – a ta jest bardzo dobra.

Po przeczytaniu i zrobieniu ćwiczeń widzę, że o wiele szybciej podczas czytania wyłapuję istotne dla mnie rzeczy. Autor udowadnia, że 90 min to tyle ile potrzeba żeby przeczytać, jak już wspominałem około 200-300 stron! Na początku byłem przekonany, że książka jest przeznaczona głównie dla osób uczących się lub czytających głównie publikacje naukowe, jednak po przeczytaniu spokojnie mogę powiedzieć, że wiedza zawarta w niej (szczególnie ćwiczenia) są tak samo dobre dla czytelników różnych powieści, czy to kryminałów, czy fantastyki.

Myślę i uważam, że książka Czytaj książki, tak szybko, jak myślisz to bardzo ciekawa pozycja, po którą warto sięgnąć, jeśli naprawdę chcemy nauczyć się szybkiego czytania.


Ocena: 7,9 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *