Kontakt z Geek Nerd

Scrabble Original to gra planszowa wydana w odświeżonej wersji przez firmę Mattel. Po za nią, prawa do nazwy Srcabble ma jeszcze Hasbro. Jednak to pierwszy producent wydaje najpopularniejszą obecnie planszówko-krzyżówkę.

Uwielbiam dobre gry planszowe, przez co kolekcjonuję te najbardziej prze zemnie lubiane. Fanem Scrabble zostałem dobre kilka lat temu. Na jednej z imprez gospodarze wyciągnęli omawiany produkt i wyjaśnili o co w tym wszystkim chodzi. Zasady okazały się banalnie proste a zabawa tak dobra, że graliśmy do późnej nocy.

Łatwa zabawa

Gra Scrabble przeznaczona jest od dwóch do maksymalnie czterech graczy. Na stracie decydujemy która osoba zaczyna, po czym każdy gracz wyciąga (losuje) sobie siedem liter, które następnie specjalnym stojaczku w sposób niewidoczny dla innych graczy.

Następnie gracz, którego wskazaliśmy jako zaczynającego układa pierwsze słowo. Słowa układane są w sposób przypominający krzyżówkę. Pierwsze słowo powinno przechodzić przez pole H8, czyli sam środek planszy. Każdy kolejny wyraz musi wykorzystywać co najmniej jedną literę znajdującą się już na planszy, zatem nowo układane wyrazy bądź krzyżują się z już istniejącymi, bądź przedłużają je o kolejne litery.

Im dłuższe słowo układamy, tym więcej punktów zdobywamy. Ważne też, aby starać się układać litery na bonusowych polach, które podwajają albo potrajają punkty za literę albo i całe słowo. Dodatkowo premiowane jest także wykorzystanie w bieżącym ruchu wszystkich siedmiu liter – za takie słowo otrzymuje się dodatkowo 50 punktów.

Jak widzimy, najważniejsze w grze to dobry zasób słownictwa oraz ciekawa taktyka na układanie słów czy też zmylenie przeciwników, aby czasami to oni nie zabrali nam potrzebnych na słowo pól.

Lets go Scrabble!

Recenzowana gra może poszczycić się tym, że posiada olbrzymią regrywalność! Grać możemy prawie bez przerwy, zaczynać kolejne rundy itp. Należy pamiętać, że rozgrywa kończy się w momencie, gdy każdy gracz pozbędzie się wszystkich albo prawie wszystkich liter. Nastfpnie możemy grać kolejną rundę! To jest najbardziej wspaniałe w Scrabble – możemy grać i grać i ciągle świetnie się bawić.

Scrabble Original to jedna z moich ulubionych gier planszowych, łatwa a co najważniejsze, jak juz wspominałem, przez wysoką regrywalność nie nudzi się nigdy! Jeśli jeszcze nie graliście, możecie za nie całe 150 zł kupić grę, na przykład w sklepie Gandalf.com.pl. Grę polecam bardzo na różne imprezy.


OCENA: 10/10


 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Gandalf.com.pl

Kup grę Scrabble Original

Więcej planszówek kupicie na Gandalf.com.pl

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *