Kontakt z Geek Nerd

Fotografowanie nie jest łatwe. Można się wielu rzeczy nauczyć i doszkolić, ale często bardzo ważny jest talent do łapania dobrych ujęć. Fotografia portretowa to pozycja, która pomoże nam w tym pierwszym, a konkretnie w robieniu bardzo dobrych portretów.

Nastrojowy portret przy oknie, fotografowanie w plenerze, ustawienia aparatu, informacje o obiektywach portretowych, odpowiednia pozycja, uzyskanie jeszcze lepszego światła, ustawienie pożądanej ostrości, kompozycja, postprocessing czyli ważne informacje o Lightrooie i Photoshopie – te wszystkie informacje i bardziej rozbudowane zagadnienia znajdziecie w pozycji Fotografia portretowa w naturalnym świetle. Jak to robią najlepsi.

Autor książki, Scott Kelby to fotografik, projektant i autor ponad 90 książek dotyczących fotografii, które były tłumaczone na dziesiątki języków. Wielokrotnie nagradzany autor, podzielił się z nami niezbędną wiedzą, która jest fundamentem fotografii portretowej. Książka podzielona jest na 9 rozdziałów, gdzie zawarte są kompletne informacje poruszające tematykę fotografii portretowej, począwszy od obiektywów, a skończywszy na pokazaniu zakulisowych zdjęć i sesji. Z książki dowiemy się także jakie kroki należy podjąć aby uzyskać określony rodzaj portretu.

Cenne wskazówki i sekrety mistrza fotografii, napisane świetnym, prostym i zrozumiałym językiem, wzbogacą naszą wiedzę, podejście a przede wszystkim przyczynią się do efektownej fotografii. Osoby mające już obycie z tego typu zdjęciami, nie muszą czytać książki od początku, gdyż mogą skupić się na interesującym ich rozdziale. Natomiast tym początkujący zaleca się czytanie od pierwszej strony, ponieważ kolejne rozdziały opierają się na informacjach, które zostały podane w tych pierwszych.

Przyjemnie, rzetelnie, krótko i na temat – to słowa, których użyłabym do opisania na koniec tej pozycji. Wszystkim fanom fotografii, a także osobą, które chcą poznać technikę zawodowców, ubogacając tym samym technikę swojej pracy szczerze polecam lekturę Fotografia portretowa w naturalnym świetle. Jak to robią najlepsi.

Minusem pozycji jest brak twardej oprawy, która przy takim klejeniu książki bardzo by się przydała, ponieważ podczas wertowania stron robi się widoczne zagięcie na brzegu, co nie wygląda później zbytnio efektownie na półce. Wiem, że najważniejsza jest treść, ale ja osobiście cenią sobie i dbam o książki. Ważne jest dla mnie to, aby po przeczytaniu pozycja nadal dobrze wyglądała na półce.

Niemniej, jeśli szukacie dobrej książki o fotografii portretowej, to bez problemu możecie sięgnąć po recenzowany tytuł.


OCENA: 8,3/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *