Kontakt z Geek Nerd

Jesteście miłośnikami górskiego trekingu? kochacie piękno natury, nowe miejsca i zapierające dech w piersiach widoki? Jeżeli tak, to mamy dla Was bardzo ciekawą pozycję książkową!

Góry Polskie… to wyśmienity przewodnik, który zabierze Cię w niezapomnianą przygodę, oprowadzając po 60 najpiękniejszych szlakach polskich gór. Tary, Sudety, Karkonosze – to wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarcz wziąć tylko do ręki recenzowany prze zemnie przewodnik, dobrą energie i można ruszać.

W książce znajdziemy propozycje dla osób zaczynających swoją przygodę z górami oraz dla tych bardziej już zaawansowanych. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu, na przygotowaniu dokładnego planu, bowiem znajdziemy tutaj niezbędne informację i wskazówki do naszego podróżowania. Przy każdej trasie umieszczone zostały jej parametry, takie jak: przebieg, długość, sumy podejść, przybliżony czas trekingu a także stopień trudności.

Długości przekraczające 20 km oraz ponad 1000 metrów podejścia zaliczane są do trudnych wycieczek.Trasy, które mają od 10 do 20 km, a suma podejść mieści się miedzy 500 a 1000 m to trasy średniej trudności, natomiast te nie przekraczające 10 km długości i 500  metrów podejścia są trasami łatwymi.

Mając podane tak rzetelne informacje, będziemy wiedzieć na jaki wydajny wysiłek się piszemy, a także czy wybrana trasa jest odpowiednia dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją szlakową wyprawę. Trasy zaplanowane są w bardzo korzystny sposób dla wędrującego, ponieważ zaczynamy i kończymy wyprawę blisko parkingu, przystanku autobusowego czy też stacji PKP.

Przewodnik zachęca do rodzinnych przechadzek, zobaczenia malowniczych miejscowości wypoczynkowych oraz poznania ciekawostek i legend dotyczących danego miejsca. Format książki jest nie dużej wielkości, więc zmieści się do podręcznej torebki czy plecaka. Ilustracje zachęcają do aktywnego wypoczynku i pokazują ciekawe atrakcje na wybranym szlaku.

Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend to również trafny prezent dla osób kochających spędzać czas z naturą, ale niemających pomysłu na to, jak zorganizować wyprawę i odpowiednio dopracować plan wędrówki. Na ostatniej stronie znajduje się również miejsce na pieczątki zdobytych szlaków.

No to co pasjonaci górskich wypraw? Nie ma na co dłużej czekać, bierzemy przewodnik i przenosimy się w miejsca, które na pewno zapadną na długo w naszej pamięci


OCENA: 9,3/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *