Kontakt z Geek Nerd

Zestaw HIRO Spider+ oraz podkładka HIRO Apollo Precision, który dostałem do testów, zaskakuje na każdym kroku jakością. Jest to propozycja dla graczy, którzy nie idą na kompromisy.

Bohaterski gryzoń

Mysz Spider+ jest połączeniem bardzo schludnego i modernistycznego designu oraz dużej precyzji działania. Myszka trzyma się bardzo dobrze, chociaż na początku trochę dziwiło mnie zastosowanie na obudowie wyraźnego grzbietu. Pomimo, że początkowo myślałem, że taka konstrukcja będzie powodowała u mnie ból śródręcza, szybko okazało się, że nie powoduje większych niedogodności, a wygląda bardzo ładnie i unikatowo. Powlekany przewód USB biegnie pod lewym przyciskiem myszy, co jest kolejnym ewenementem, którego niepotrzebnie się obawiałem. W konstrukcji brakuje przede wszystkim bocznego ogumowania, które zwiększałoby przyczepność palców. W zastępstwie dostajemy szorstki plastik o wzorze plastra miodu, który niestety jest trochę za śliski, żeby spełniał swoje zadanie.

Podświetlenie myszy moim zdaniem jest bardzo udane, pajęcza sieć świetnie i równo rozciąga się po całej górnej części. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Spider+ dostał swój własny program do definiowania kolorystyki i efektów podświetlenia oraz funkcji poszczególnych przycisków (o tym za chwilę). Kółko myszy zaopatrzone jest w bardzo wygodną gumę, która spokojnie mogłaby się znaleźć w znacznie droższych myszkach.

Główne przyciski oraz przycisk kółka wciskają się umiarkowanie dobrze. Mam problem z prawym przyciskiem, który po mocniejszym wciśnięciu cierpi na lekką blokadę i po opuszczeniu odskakuje dwukrotnie. Na prawdę trzeba się postarać i mocno go wcisnąć, żeby ta blokada zadziałała, więc w codziennym użytkowaniu nawet tego nie zauważam, a i zapewne to jest wada mojego jednego egzemplarza. Boczne przyciski klikają się świetnie i bardzo wygodnie umiejscowione.

Program do obsługi myszki pozwala zdefiniować każdy przycisk z osobna, warto też nadmienić, że możemy tworzyć własne Makra, co jest olbrzymią zaletą myszki. Możemy ustawić progi DPI, które przypisujemy do kolorów podświetlenia myszki. Na opakowaniu widnieje próg 5 tys DPI, jednak w programie możemy ustawić nawet 10 tys DPI. Możemy również definiować własne profile ustawień.

Nie zaobserwowałem żadnych zacięć kursora, który prowadzi się bardzo precyzyjnie i dynamicznie, zarówno na podkładce, jak i blacie, co przy budżetowych myszkach jest częstym problemem. Teflonowe ślizgacze w połączeniu z niżej opisaną podkładką czynią ruch bardzo lekkim.

Precyzja ponad wszystko!

Podkładka spod szyldu HIRO nazwana Apollo Precision to sporych rozmiarów mata z delikatnego materiału owinięta dookoła przewodem LED. Materiał jest przyjemny w dotyku i łatwy w utrzymaniu go w czystości. Ledwo widoczny nadruk rozchodzący się od centrum i zanikający przy krawędziach przywodzi na myśl plaster miodu i jest estetycznie wykonany. To samo tyczy się logo HIRO. Jedynie napis „RULE THE GAME” moim zdaniem psuje trochę efekt całości, upodobniając podkładkę do jakiegoś baneru reklamowego z takim hasłem.

Podkładkę podpinamy przewodem micro USB (dostarczonym w zestawie), który podobnie jak w przypadku myszki jest powlekany. Kolor oświetlenia możemy zmienić za pomocą przycisku i wybrać z paru zdefiniowanych kolorów oraz motywów (falowanie bądź pulsujące naprzemiennie kolory). Pasek LED jest przyszyty do podkładki trochę mało estetycznymi nićmi, jednak w ciemności kolor podświetlenia przebija się przez nici, które nie są już tak widoczne.

Spód podkładki jest gumowy, co zapewnia w przyzwoitą przyczepność, wystarczającą, żeby przy normalnym użytkowaniu podkładka zostawała na miejscu.

Zestaw Mysz Spider+ oraz podkładka Apollo Precision proponowany przez naszą polską markę HIRO jest budżetową propozycją, która pomimo niskiej ceny zaskakuje jakością i użytecznością. Polecam wszystkim, którzy szukają niezawodnego sprzętu gamingowego w bardzo przystępnej cenie.


OCENA: 8.5

Udostępnij:

author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *