Kontakt z Geek Nerd

Ostatnio w moje lubiące Kaczogród ręce wpadł jeden z tomów tej serii, a mianowicie tom 9 zatytułowany Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948. Zawartość tej pozycji jest wyjątkowa, gdyż posiada dwa pierwsze komiksy z udziałem skąpego wujka Kaczora Donalda – Sknerusa McKwacza. Jak całość wypadała? Zapraszam do recenzji.

We wczesnym dzieciństwie to właśnie kolejnych odcinków serialu z jego przygodami, Kacze Opowieści wyczekiwałem najbardziej. Z tych dwóch historii. szczególnie ważna jest Tajemnica starego zamczyska, do której nawiązywał Don Rosa przy pracy nad serią Życie i czasy Sknerusa McKwacza, która powstawała w latach 1992-1993. Oczywiście dzięki wydawnictwu Egmont, polscy fani Sknerusa mieli parokrotnie okazję zapoznać się z tą serią w formie tomu zbiorczego.

W Kaczogrodzie zamieszczone są również inne krótsze i dłuższe historie z udziałem Kaczora Donalda i jego siostrzeńców. Jest także komiks, w którym debiutuje Donalda kuzyn, Goguś. Warto wspomnieć, że niektóre plansze w albumie są gorszej jakości. Powodem tego jest wykorzystanie przedruków z oryginalnych wydań z lat 40-tych ubiegłego wieku. Ale dla mnie to żaden problem. Musiały zostać wykorzystane, ponieważ we wszystkich zachowanych wersjach materiały wyjściowe zostały zmienione lub narysowane od nowa. Miło ze strony wydawcy, że przyłożył wagę do tego by czytelnicy mieli do czynienia z jak najwierniejszą wersją komiksów, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne ponad 7 dekad temu.

Cały album, jest porządnie wydany i stanowi przyjemną lekturę oraz uzupełnienie kolekcji. Pozycja idealna do odprężenia i warta do zapoznania przez fanów Sknerusa McKwacza. Jeżeli nie planujecie zbierać całego cyklu Kaczogród to przynajmniej rozważcie mocno kupno Tajemnicy starego zamczyska. Polecam wszystkim fanom!


Ocena: 8,8/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *