Kontakt z Geek Nerd

Sknerus, Kaczor Donald czy jego siostrzeńcy towarzyszyli mi życiu od małego. Lubię czytać ich obrazkowe przygody. Bawią i uczą za każdym razem, gdy sięgam po jakiś komiks czy gazetę Kaczor Donald (tak zbierałem je). Dzięki wydawnictwu Egmont możemy wrócić do starszych opowiadań.

W tym miesiącu wydawca wypuścił już trzeci tom dziesięcio-częściowej kolekcji komiksów o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu, autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy – Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Pod kopułą. Ta część zawiera komiksy stworzone na początku lat 90-tych, które zostały narysowane jeszcze przed powstaniem polecanego w świecie komiksów Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

Wybitnie dobre

Tytułowa opowieść Pod kopułą opowiada o poszukiwaniu przez Sknerusa i Donalda podmorskich skarbów. Jak się okazuje nie tylko woda, podmorskie rekiny, ryby oraz jamy staną im na przeszkodzie – na drodze naszych bohaterów staną groźni piraci i tylko Donald będzie mógł temu zaradzić. W kolejnym opowiadaniu Na wojennej ścieżce Indianie (poznani w tomie W krainie Wielkich Jezior) zjednoczą się ze Sknerusem, by stawić czoła złoczyńcy, natomiast w historii Siedem dni w Tybecie kaczory wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu złota dawnego mongolskiego chana – w trakcie wędrówki trafiają do ukrytego świata, który wydaje się dziwnie znajomy. Oprócz tego mamy również kilka krótszych opowiadań z Kaczkami w roli głównej, w których spotkamy nie tylko Sknerusa i Donalda ale również jego siostrzeńców.

Nie chcę tutaj opisywać każdego, opowiadania, bo zacznę przynudzać, a co ważne, zdradzę dużo z całego tomu. Jeśli jesteście fanami tego świata, to nie zawiedziecie się, jeśli sami sięgniecie po całość i przeczytacie.

Pozycja obowiązkowa dla fanów. Starsi i młodsi dostaną angażujące, przezabawne historyjki pełne literackich nawiązań. Najwięksi fani docenią zaś mnóstwo wysokiej jakości dodatków, które wprowadzą w kulisy powstania konkretnych komiksów i przybliżą karierę Rosy. Daje wysoką ocenę tomowi i nie mogę się doczekać następnych tomów!


OCENA: 8,3/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *