Kontakt z Geek Nerd

Każdego dnia Caitlin Doughty, najsłynniejsza na świecie właścicielka domu pogrzebowego, otrzymuje masę bardzo ciekawych pytań dotyczących śmierci i zwłok. Te najciekawsze pochodzą od dzieci.

Książka Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć to naprawdę ciekawa i zabawna pozycja. Czyta się ją szybko i z uśmiechem na twarzy. Wystarczyły mi dwa wieczory, aby pochłonąć ją w całości. Autorka odpowiada tutaj na pytania dzieci, lecz są to pytania naprawdę bardzo ciekawe a odpowiedzi na nie wszystkie, które udzieliła Caitlin, w większości mnie zaskoczyły i dowiedziałem się z nich sporo bardzo fajnych rzeczy – żuki obgryzające kości zmarłego?!

Autorka w sposób fachowy i pełen humoru udziela szczegółowych informacji na zadane przez najmłodszych pytania. Nie boi się przy tym mówić prosto i bez owijania w bawełnę o rzeczach, o których inni woleli by nie rozmawiać, szczególnie przy ciekawych dzieciach. Obala mity i serwuje sporą dawkę ciekawostek. Śmierć jest zawsze bolesnym doświadczeniem, jednak jeśli zgłębimy wiedzę na jej temat przestaje być taka przerażająca. Tak jak wspominałem trochę wyżej, książkę czyta się jednym tchem. Jeśli interesuje Was zagadnienie śmierci i to, co dzieje się z ciałem po niej, to wtedy jest pozycja obowiązkowa. Ja takie tematy lubię, przez co miło spędziłem z Kiedy umrę, zjesz mnie… czas.

Spotkałem się w internecie również z niepochlebnymi opiniami. Ludzie mówią, że książka jest obrzydliwa i jak można w taki sposób pisać o ludzkich szczątkach. No ale co kto lubi. Ja nie widzę nic w pozycji obrzydliwego. Może czasem autorka dosadnie coś napisała, ale przecież o to chodzi w tej książce! Taka natura Caitlin Dought i mi to totalnie odpowiada! Przecież każdy dobrze wie, że ludzkie ciało po śmierci gnije, zmienia kolory i wydziela różne zapachy i ciecze, dlatego nie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie bulwersują się, że autorka, która na co dzień zajmuje się zwłokami, pisze o tym w otwarty sposób chcąc wszystko wyjaśnić ciekawskim pytaniom.

Pozycja odpowiada na takie pytania, jak chociażby:

  • Co stałoby się z ciałem astronauty, gdyby zostało wypchnięte z promu kosmicznego?
  • Czy mogę babci wyprawić pogrzeb w stylu wikingów?
  • Pozwolą mi trzymać czaszkę mamy na biurku?
  • Czy po śmierci można oddać krew?
  • Czy mój ukochany Mruczek nadgryzie moje zwłoki, gdy umrę?

Kiedy umrę, zjesz mnie… wydana została bardzo fajnie, w twardej okładce (takie właśnie lubię) a cała treść jest wydrukowana na grubszym papierze i okraszona fajnymi rysunkami do każdego rozdziału. Ładnie prezentuje się przy innych książkach. Jeśli lubisz zagadnienia tego typu, śmiało sięgaj po książkę!


OCENA: 9,0

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *