Kontakt z Geek Nerd

Olivier Napoleon Hill to jeden z najpopularniejszych mówców motywacyjnych. Napisał i wydał wiele książek, które odniosły sukces. Słynie z tego, że w sposób klarowny potrafi przekazać nauki motywacyjne swoim słuchaczom i czytelnikom. Jego książki są naprawdę bardzo dobre.

Myśl i bogać się. Wersja oryginalna, odświeżona i zaktualizowana to jedyna w pełni opracowana wersja, która pierwszy raz ukazała się w 1937 roku. To pozycja motywacyjna, którą naprawdę warto posiadać w swojej biblioteczce. Przekazuje bardzo popularną, motywacyjną doktrynę:

Cokolwiek umysł potrafi pomyśleć i w to uwierzyć, potrafi też osiągnąć!

Osobiście dość sceptycznie podchodzą do wszystkich książek motywacyjnych czy poradników psychologicznych, jednak jest kilku autorów, których naprawdę sobie cenię. Między innymi są to: Brian Tracy, Mateusz Grzesiak, Robert Kiyosaki oraz właśnie Napoleon Hill. Ten ostatni jest swego rodzaju prekursorem wszystkich dzisiejszych książek tego typu, ponieważ większość autorów dzisiaj głównie obrabia to, co Hill dawno odkrył, przedstawił oraz przeanalizował. Dlatego też piszę, że Myśl i bogać się…  to pozycja motywacyjna, którą naprawdę warto posiadać w swojej biblioteczce.

Książka napisana jest bardzo fajnie. Autor opisuje wiele historii z życia znanych ludzi. Między innymi Henry’ego Forda czy Thomas A. Edisona. Oraz przedstawia kilkanaście kroków jak osiągnąć bogactwo. Książka jest opisana w prosty sposób i bardzo przyjemnie się ją czyta. Do tego zawiera aż 52 strony unikalnych przypisów końcowych, będących owocem 10 lat badań nad Hillem i jego filozofią.

Pozycja została wydana bardzo ładnie, w kolorystyce, którą lubię, czyli czernie i kolory złota. Papier bardzo dobrej jakości. Jedynym minusem wydania (ale to moje małe zboczenie) jest brak oprawy twardej. Jakoś dla mnie książki w takiej oprawie ładniej prezentują się na półce. Ale to drobiazg, który lekko razi tylko mnie.

Myśl i bogać się… to pozycja, która jest encyklopedią rozwoju osobistego. Powinna być podstawą dla osób chcących wejść w tą tematykę a tym samym początkiem do dalszego się rozwijania. Naprawdę polecam ją, jako jedną z niewielu dobrych książek motywacyjnych.


OCENA: 9,4/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *