Kontakt z Geek Nerd

Jestem fanem marki Logitech odkąd pamiętam. Jednak do swoich recenzji ich produktów nigdy nie podchodzę jak fanboy. Zawsze wszystko oceniam zgodnie ze sumieniem. Logitech miał kilka słabszych produktów. jednak G502 w wersji LIGHTSPEED do nich nie należy. To naprawdę wyśmienity gryzoń!

Logitech G502 LIGHTSPEED to po prostu wersja bezprzewodowa, wydanej jakiejś czas temu wyśmienitej G502. Producent dużo nowości robi w technologii Lightspeed, odświeżając przy tym niektóre starsze produkty. Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł, ponieważ wiele ich poprzednich sprzętów jest wysokiej jakości. Danie im nowego (bezprzewodowego) życia to strzał w dziesiątkę. Warto też wspomnieć, że model G502 to produkt, który jest wybierany bardzo często przez profesjonalnych graczy i e-sportowców. Fajnie, że Logitech go odświeżył.

Wyśmienity design

Korzystałem bardzo długo z kabelkowego G502. Gryzoń leżał wyśmienicie w dłoni. Wszystko za sprawą bardzo dobrego i przemyślanego designu. Bryła myszy sprawia, że dłoń leży na niej bardzo wygodnie a kciuk podczas korzystania z urządzenia leży wygodnie w specjalnie zaprojektowanym wgłębieniu po lewej stronie. Właśnie, po lewej stronie. Mysz przeznaczona jest aktualnie tylko dla osób praworęcznych. Nie wiadomo, czy producent planuje w przyszłości wydanie urządzenia dla osób leworęcznych. To jedyny minus tego urządzenia (jeśli można nazwać to minusem).

Wersja LIGHTSPEED pod względem użytkowania i wygody nie różni się niczym. Można jedynie teraz dodać tutaj dodatkowy plus za brak kabla, który daje dodatkową wygodę – nie pląta się podczas korzystania z gryzonia. Nowa G502 jest ponadto wyposażona w czujnik nowej generacji HERO 16K i jest kompatybilna z technologią POWERPLAY. Dzięki temu kompleksowemu odświeżeniu technologii gryzoń ten zachowuje wspomniany prze zemnie wyśmienity kształt przy jednoczesnym zmniejszeniu masy o 7 gramów. To naprawdę świetne.

Mysz możemy ładować normalnie poprzez podłączenie jej kabelkiem do komputera albo dzięki bezprzewodowemu ładowaniu POWERPLAY – specjalnej podkładce od Logitech. Posiadając pełny zestaw sprzętu tej marki (klawiatura, mysz oraz wspomniana podkładka) można stworzyć naprawdę wyśmienite i wygodne miejsce do grania przy swoim komputerze.

G502 LIGHTSPEED posiada podświetlenie LIGHTSYNC RGB z pełnymi możliwościami dostosowania. Podświetlenie to w inteligentny sposób reaguje na grę, dźwięk lub kolor ekranu. Dzięki specjalnemu darmowemu oprogramowaniu Logitech G HUB podświetlenie RGB i wiele innych rzeczy możemy zmieniać sami i dostosować wedle uznania. Do wyboru mamy około 16,8 miliona kolorów!

Bardzo dobre działanie

Sercem gryzonia jest bezprzewodowy, bardzo wydajny sensor HERO 16K. Sensory HERO zaraz po premierze mocno zrewolucjonizowały rynek bezprzewodowych myszek. Dzięki niemu gracze mogą liczyć na 40 – 250 godzin nieustannej rozgrywki, w zależności od modelu myszki oraz konfiguracji podświetlenia. G502 Lightspeed działa od 45 do około 60 godzin. To naprawdę wyśmienity wynik.

Testowałem sprzęt na kablu jak i bezprzewodowo. W obu przypadkach gryzoń zachowywał się identycznie. Nie doznałem jakichkolwiek opóźnień czy zerwania połączenia. W grach gryzoń śmiga wyśmienicie! Dodatkowo dzięki sporej ilości programowalnych przycisków wokół całej bryły, możemy dostosować odpowiednie akcje w danej grze czy też skróty w systemie Windows. Samo kółko również działa wyśmienicie i można mu zmienić tryb scrollowania na klatkowy albo płynny. Osobiście zawsze wolę ten pierwszy.

Sensor HERO 16K nie oszukuje sztucznymi pikselami nawet na najwyższych ustawieniach DPI. Nie otrzymujemy żadnych fałszywych danych na żadnym z ustawień czułości.  Nie ma mowy o żadnych sztuczkach po stronie oprogramowania, za co naprawdę wielki plus dla Logitech.

Naprawdę warto

Jeśli szukacie nowej myszy gamingowej i macie do wydania około 500 zł (aktualna cena rynkowa gryzonia), to nie mogę wam nic innego polecić, jak tylko recenzowaną Logitech G502 LIGHTSPEED. To naprawdę wybitnie dobry model! Dodatkowo powiem, że nie wystarczy sugerować się moją, jako fana Logitech, opinią. Wystarczy zobaczyć na inne recenzje urządzenia w sieci. Wszystkie piszą to samo co ja – to jedna z najlepszych obecnie myszek gamingowych. Polecam z całego serca.


OCENA: 9,8

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *