Kontakt z Geek Nerd

Karcianki mają to do siebie, że zmuszają graczy do kolekcjonowania rzadkich i potężnych kart. Jednak nie KeyForge. Tutaj mamy spersonalizowane talie, a kluczem do zwycięstwa jest jej dogłębne poznanie.

Niezwykła gra karciana

W 2018 roku projektant Richard Garfield przedstawił światu swoją nowę grę o nazwie KeyForge. W tej niezwykłej karciance każda talia jest tak wyjątkowa oraz kompletna, więc gracz musi ją doskonale poznać, aby mieć szansę na wygraną.

KeyForge: Czas Wstąpienia to zestaw dla dwóch graczy, który oferuje wszystkie składniki potrzebne albo rozpocząć lub rozwinąć swoje przygody w tyglu. Jest wyposażony w dwa unikalne talie oraz wszelkie tekturowe elementy takie jak klucze, żetony czy znaczniki. Sprawdza się więc idealnie jako zestaw dla początkujących.

KeyForge rozgrywa się w serii tur, w których jako Archont prowadzimy armię, używając stworzeń, technologii, artefaktów i umiejętności wybranego rodu, aby zbierać cenny bursztyn. Musimy także kontrolować swojego przeciwnika, bo on także pożąda cenny kruszec. Jest on niezbędny, aby wykuć 3 klucze, które zapewniają zwycięstwo.

Zasady rozgrywki

Rozpoczynasz swoją turę od ogłoszenia jednego z trzech Rodów w swojej talii, a do końca tury możesz zagrywać i używać kart tylko z tego Rodu. Na przykład, jeśli wcielisz się w rolę Archonta Promienistego Argusa Najwyższego, w swojej talii znajdziesz karty z Logosu, Sanctum i Nieokiełznanego, ale jeśli na początku swojej tury zadeklarujesz „Sanctum”, możesz użyć akcji, artefakty, stworzenia i ulepszenia tylko z Sanctum.

Twoi sojusznicy z Logos i Nieokiełznanych muszą czekać. Następnie musisz dążyć do zdobycia przewagi, podejmując szereg decyzji taktycznych, wykorzystując zarówno karty z ręki, jak i te w grze, aby wyprzedzić przeciwnika. Jeśli chcesz osłabić siły rywala, możesz wysłać swoich sojuszników do walki z wrogami po przeciwnej stronie, dopasowując siłę do siły. W przeciwnym razie możesz wykorzystać swoich podkomendnych do zbierania, dodając więcej Æmberu do swojej puli.

Warto zauważyć, że żadna karta w KeyForge nie ma kosztu – wybór Rodu na początku tury pozwala ci zagrać i używać dowolnej liczby kart z tego Rodu za darmo. Pozwala to wykonywać niezwykle rozbudowane ruchy! Jednak równowaga jest tutaj kluczowa  kluczowa. Jeśli po prostu zbierzesz więcej Æmberu przy każdej okazji, twój rywal może szybko zwiększyć swoją drużynę stworów i zniszczyć twoje stwory, uniemożliwiając ci działanie. Jednakże jeśli skupisz się na samej walce i zaniedbasz zbieranie bursztynu, nie zbliżysz się do wygranej. Jeśli uda ci się znaleźć harmonię w swojej drużynie i na początku swojej tury masz sześć Æmberów, wykujesz klucz i zbliżysz się o krok do zwycięstwa. Wygrywa ten, kto pierwszy wykuje trzy klucze.

Jedna z najlepszych karcianek na rynku

Ogromną zaletą KeyForge są przygotowane i spersonalizowane talie. Usuwa to zbędne kolekcjonowanie dziesiątek kartoników, a zagrać możecie z każdym, kto wyrazi chęci. Zasady są niezwykle proste, a rozgrywka bardzo wciąga. Czas Wstąpienia to idealny zestaw dla początkujących, albowiem nie tylko prezentuje się fenomenalnie, ale także zawiera wszystkie elementy, potrzebne do prowadzenia rozgrywki.

Każda talia jest także wyjątkowa, ma swoje mocne i słabe strony. Dlatego, jeśli szukacie fajnej gry karcianej, która nie wymaga od was zdobywania legendarnych kart i tworzenia talii od zera, to KeyForge:Czas Wstąpienia  jest dla was!


Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *