Kontakt z Geek Nerd

Zbieram i czytam sporo książek o projektowaniu. Ostatnio chciałem nabyć kilka pozycji poświęconych projektowaniu UI, czyli User Interface – Interfejsy użytkownika. Byłem bardzo rad, gdy naczelny wręczył mi do recenzji pozycję Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe.

Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe to bardzo fajna pozycja. Dowiedzieć możemy się z niej naprawdę wielu przydatnych elementów dotyczących projektowania interfejsów użytkownika. W trakcie lektury poznajemy także ciekawe rozwiązania i wzorce projektowe, które na pewno ułatwią pracę nad projektami dotyczącymi interfejsów czy też user experience. Sam podczas lektury, robiłem sobie notatki i zakreślałem ważniejsze dla mnie rzeczy.

Książka ma też kilka wad. Spokojnie mogłaby być o połowę szczuplejsza. Poświęcanie działów na oczywistości to norma (chociażby cały rozdział o tym, że co drugi wiersz w tabeli ma się wyróżniać dla czytelności) – dla osób, które korzystają z internetu codziennie, większość rzeczy jest do zauważenia bez tej lektury. Do tego oprawa i klejenie. Na tak dużą pozycję, powinna być raczej twarda oprawa i raczej szycie stron, niż klejenie. Podczas wertowania stron, strasznie całość z tego powodu się zagina, przez co po długim użytkowaniu, książka nie wygląda estetycznie.

Niemniej Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe to kolejna dobra pozycja, która porządkuje wiedzę odnośnie wzorców projektowych interfejsów graficznych. Oczywiście książka nie opisuje jak dobrze zaprojektować aplikacje, ale stanowi bardzo praktyczny elementarz sprawdzonych rozwiązań. Z racji na obszerność polecam książkę używać na etapie szukania rozwiązań, dzięki bardzo czytelnym rozdziałom łatwo dotrzeć do konkretnego rozwiązania.


Ocena: 7,2 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *