Kontakt z Geek Nerd

Nie każdy może sobie pozwolić na dużego peceta na swoim biurku. Niektórzy decydują się przez to na płyty główne formatu micro ATX. Genesis Irid 503 aRGB przeznaczona jest właśnie dla tego standardu. A jak się spisuje?

Irid 503 ARGB to obudowa nowa obudowa od Genesis, w której z przodu znajdziemy meshowy panel ładnie podświetlany trzema wentylatorami aRGB, które otrzymujemy w standardzie. W środku znajdziemy czwarty, identyczny wentylator. Całość zamknięta grubym szkłem hartowanym, prezentuje się bardzo ładnie. Obudowa ta przeznaczona jest dla płyt głównych formatu micro ATX.

Dobry wybór małej czarnej

Obudowa Genesis Irid 503 aRGB prezentuje się bardzo ładnie. Z frontu otrzymujemy maskę z perforowanej siatki stalowej, która zapewnia dobry przewiew powietrza we wnętrzu. Dodatkowo zapewniają to zamontowane pod nią trzy wentylatory podświetlone diodami aRGB. Z boku znajduje się mocne szkło hartowane, które daje użytkownikowi wgląd do środka  obudowy. Tam zaś na tyle znajdziemy kolejny wiatraczek aRGB. We wnętrzu znajdziemy natomiast miejsce na zamontowanie płyty ze standardu Micro ATX bądź mITX. Tak jak wspominałem we wstępie, Irid 503 aRGB przeznaczona jest dla mniejszych komputerów stacjonarnych, prze to znajdziemy tam również mniej miejsca na dyski, które będziemy chcieli zamontować.

Na górnym panelu I/O do dyspozycji mamy łącznie cztery złącza USB po dwa 3.0 i dwa 2.0. To dosyć ciekawe rozwiązanie, ponieważ w nowych obudowach z tego drugie typu przeważnie się rezygnuje. Odległości między portami USB są odpowiednie i bez problemu podłączymy wiele pendrive’ów jednocześnie. Dodatkowo znajdziemy tak jeszcze specjalny przycisk, dzięki któremu możemy zmieniać podświetlenie wentylatorów. Od góry znajdziemy jeszcze sporych rozmiarów kratkę wentylacyjną, na której zainstalowano magnesowy filtr zatrzymujący kurz. Zainstalować możemy tam też do dwóch sztuk wiatraków 120 mm, 140 mm lub radiator chłodnicy o rozmiarach 120-240 mm.

Z tyłu Genesis Irid 503 aRGB wygląda jak typowa obudowa. Znajdziemy tam szczelinę, w którą możemy wsunąć zasilacz. Miejsce to zostało bardzo fajnie zaprojektowane, ponieważ od środka nie widzimy potem w/w wspomnianego zasilacza – zasłania go specjalna zabudowa, w której schowamy wspomniane urządzenie razem z kablami. To duży plus, który bardzo cenie sobie w przypadku bud. Dodatkowo z tyłu mamy jeszcze pięć miejsc dla kart rozszerzeń.

Mała czarna – warto

Irid 503 aRGB to bardzo dobra obudowa, jednak nie pozbawiona też jakichś minusów. Jeśli pod względem miejsca i wyglądu spełnia oczekiwania, o tyle jeśli wsadzimy dosyć mocne komponenty do środka, to już te 1200 obrotów na minutę (pomimo czterech wiatraków w standardzie) może okazać się niewystarczające. Do osobiście wymienił bym jeszcze kontroler na taki, który zapewni lepszą kompatybilność z płytami głównymi lub dodanie prostego rozdzielacza Y na trzy wentylatory.

Pomimo tego co napisałem wyżej, recenzowana obudowa jest bardzo dobrym wyborem za adekwatnie małe pieniądze. Jeśli myślicie o budowie komputera w standardzie micor ATX i szukacie do niego dobrej obudowy, to nie musicie się nad niczym zastanawiać, ponieważ Irid 503 aRGB będzie trafionym produktem do tego typu rozwiązania

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *