Kontakt z Geek Nerd

Jako fan magicznego świata Harry’ego Pottera kolekcjonuję wszystko co tylko się da związane z tym uniwersum. Gdy wydawnictwo Media Rodzina postanowiła wydać książki z małym czarodziejem w wersji ilustrowanej, piałem jak kogut ze szczęścia. Dzisiaj w moje łapki dzięki Gandalf.com.pl wpadła czwarta część.

Pottera zacząłem czytać w wieku 12 lat. Pamiętam, gdy w swoje ręce dorwałem pierwszą część serii, Kamień Filozoficzny. Wsiąkłem totalnie w ten magiczny i fantastyczny świat. Swoją przygodę skończyłem miesiąc później, kończąc czwartą część, czyli Czara Ognia. Potem przyszło mi czekać aż rok na kolejną część. Serię łącznie przeczytałem 10 (!) razy. Nigdy mi się nie nudziła. Teraz, dzięki nowym, ilustrowanym wydaniom przeżywam swoją przygodę kolejny raz.

Samej treści nie będę tutaj recenzował, bo to było robione już wiele razy. Prawie każdy zna młodego czarodzieja, którego rodzice zostali zamordowani. Tak więc jeśli ktoś chciał zapoznać się z samą treścią serii, zrobił to już dawno. Ja sam czytałem wielokrotnie jak już wspominałem i na pewno przeczytam ponownie. Wszystkie części przekazują wiele wartości, których tak brakuje w dzisiejszych czasach.

Samo wydanie jest naprawdę bardzo dobre! Zresztą tak samo, jak trzy poprzednie ilustrowane pozycje. Książka ma przepiękną i bardzo kolorową okładkę, a na niej równie efektowną obwolutę z grubego śliskiego papieru. Ma niestandardowy format i jest dość ciężka, ale to zapewne przez kredowy papier, na którym została wydana, za co duży plus. Jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, począwszy od wklejki, przez stronę tytułową, spis treści, aż po ostatnią stronę całości. Autorem ilustracji ponownie jest Jim Kay, który jak zawsze zrobił to po mistrzowsku.

Nie sądziłem, że będąc osobą dorosła, poczuję znów te same intensywne emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania wiele lat temu. Ilustracje, którymi jest zdobiona treść książki idealnie odzwierciedlają jej klimat, przez co podczas czytania czułem, jak bym naprawdę był w tym świecie. To bardzo duży plus.

Harry Potter i Czara Ognia (wydanie ilustrowane) prezentuje się wyśmienicie w moim kąciku Potterowskim specjalnie wydzielonym w pokoju. Pozycja ta na pewno będzie świetnym prezentem dla każdego fana magicznego świata Harry’ego.


OCENA: 10/10


 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Gandalf.com.pl

Kup książkę Harry Potter i Czara Ognia (wydanie ilustrowane)

Więcej książek kupicie na Gandalf.com.pl

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

1Komentarz

  • Czara ognia, 18 lutego 2021 @ 13:11 Reply

    Wow… Te ilustracje są niesamowite!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *