Kontakt z Geek Nerd

Jak mniej myśleć, Jak lepiej myśleć oraz Jak nie dać sobą manipulować, to trzy poradniki autorstwa C. Petitcollin, które pozwolą nam zapanować nad burzą własnych myśli. To w moim odczuciu bardzo dobre pozycje, które wyczerpująco wyjaśniają temat.

Jak mniej myśleć

Może w Twoim towarzystwie znajdują się osoby, których myśli dręczą ich nieustannie, nie dając ani chwili wytchnienia? Ich ciągła analiza sytuacji, która nigdy się nie kończy nasuwa poczucie odrębności w społeczeństwie i brak zrozumienia siebie. A może sam utożsamiasz się z powyższymi zdaniami?

Książka Jak mniej myśleć dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych to pozycja która pozwala zrozumieć jak myślą i co czują osoby nadwrażliwe tzw. nadzwyczajne mentalnie. Autorka książki, pasjonująca się relacjami międzyludzkimi, a także instruktorka w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego przedstawia funkcjonowanie osoby nadwrażliwej, wyjaśniając działanie dominacji prawej półkuli mózgowej u takich osób, a także ukazując funkcjonowanie lewej półkuli.

W tej pozycji zawarte są fakty, liczne odwołania i psychologiczne definicje. Tytuł książki zachęca do przeczytania. Nie znajdziemy ty typowych porad jak opanować myślenie. Poznamy za to odczucia osób nadwydajnych mentalnie, działanie ich mózgu, dostaniemy odpowiedź czym spowodowany jest natłok naszych myśli, co pozwoli nam na lepsze zrozumienie siebie, a także na akceptacje.

Duża liczba naukowych terminów nieco utrudnia czytanie, ale jeżeli sam czujesz się niezrozumiały i zagubiony z własnymi emocjami, to właśnie ta książka pomoże Ci zrozumieć jak wyjątkowy jesteś.

Kup książkę: Gandalf.com.pl


Jak lepiej myśleć

To uzupełnienie wiedzy z pierwszej publikacji Jak mniej myśleć dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. Autorka odnosi się tutaj do listów e-maili, jakie dostała od czytelników po napisaniu pierwszej książki, częściowo je analizując.

Książka pokazuje czytelniom pozytywne strony metalu w posiadanej nadwrażliwości. Wszystko zależy od punktu postrzegania, bowiem nasza nadaktywność mentalna może być poważnym utrapieniem dla osób nie znających swojego potencjału, jednak w powyższej pozycji autorka rzuca czytelnikowi światło na dotychczasowy problem, ukazując korzystne strony naszej odmienności, co przekłada się na wydajniejsze życie, a także lepsze funkcjonowanie w życiu prywatnym jak i zawodowymi.

Reasumując – dzięki tym dwóm pozycjom zaakceptujemy i poznamy lepiej siebie, pozostając ze świadomością, że nie tylko my zmagamy się chaosem myśli i ciągłym analizowaniem.

Kup książkę: Gandalf.com.pl


Jak nie dać sobą manipulować

Jak nie dać sobą manipulować dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych jest kolejnym poradnikiem bestseleru Christel Petitcollin Jak mniej myśleć…

Na swoje drodze życiowej spotykamy rożnych ludzi. Są to osoby dobre, które wnoszą coś do naszego życia, ale także i takie, które wysysają naszą energie życiową niczym wampir energetyczny. Wykorzystują i czerpią korzyści z naszej wrażliwości i dobrego serca.

Zdarza się, że tkwimy w toksycznej relacji, bo osoba druga jest świetnym manipulatorem i wie, jak osiągnąć własne cele kosztem drugiego człowieka. Osoby nadwydalne mentalnie są szczególnie narażone na działanie takich ludzi, pozostają niczego nie świadomi, bowiem wierzą głęboko, że każdy człowiek posiada pierwiastek dobra, kierując się tylko prawidłowymi wartościami.

Autorka na podstawie historii ofiar manipulatorów pokazuje jak uwolnić się od ich działania, jak ich rozpoznać, a także unikać toksycznych relacji. Christel przytacza historie z życia wzięte. Dlatego po przeczytaniu lektury, łatwiej możemy rozpoznać manipulatora, unikając tym samym niebezpieczeństwa.

Pozycja ta z całą pewnością zainteresuje każdego czytelnika, ponieważ cenne rady i obraz osoby manipulującej jaki nakreśla Petitcollin, nie tylko otworzy nam oczy, ale sprawi także, że nie wpadniemy w sidła złej osoby.

Kup książkę: Gandalf.com.pl

Jak widzimy, pozycje te są dobrymi poradnikami dla wszyskich osób, które zmagają się ze swoimi myślami o są nadwydajne mentalnie. Momentami tylko trudne słownictwo może powodować trudniejszy odbiór książek. Nie mniej polecam wszystkim tym, którzy szukają dobrych poradników na ten temat.


Więcej fajnych książek kupicie na Gandalf.com.pl w kategorii Książki


Ocena całości: 8,3 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *