Kontakt z Geek Nerd

Batman tu i Batman tam. Urodziny nietoperka czas zacząć, najlepiej nowym komiksem! Czy to dobra opcja? Przekonacie się z recenzji tomu.

Jubileuszowy komiks podzielony został na kilkanaście kilkustronicowych historii spod ręki wielu znanych i utytułowanych scenarzystów. Poszczególne opowieści napisali: Scott Snyder, Kevin Smith, Paul Dini, Warren Ellis, Denny O’Neil, Christopher Priest, Brian Michael Bendis, Geoff Johns, James Tynion IV, Tom King, Peter J. Tomasi, Robert Venditti oraz Alan Grant.

Scenarzyści podeszli do sprawy kreatywnie, ponieważ każda z krótkich historii prezentuje inny klimat, a niekiedy mamy do czynienia z bardzo oryginalnymi pomysłami. Najdłuższa sprawa Batmana przypomina świetny run Scotta Snydera. Legenda Knute’a Brody’ego, czyli najgorszego pomagiera przestępców Paula Dini oferuje z kolei sporo humoru. Warren Ellis napisał rozdział przywodzący na myśl kultową animację z lat 90. Danny O’Neil w oryginalny sposób powrócił do Crime Alley. Brian Michael Bendis zabrał nas w daleką przyszłość, w której Pingwin opowiada, jak to rozgryzł tożsamość Batmana. A Geoff Johns opowiedział o Ostatniej zbrodni w Gotham. Znalazło się nawet miejsce na prolog kolejnego tomu Detective Comics autorstwa Petera J. Tomasi, który przedstawi nam Rycerza Arkham!

Równie świetny zestaw rysowników

Ekipie scenarzystów towarzyszył zespół równie utalentowanych rysowników. Trzeba bowiem wiedzieć, że każda historia wyróżnia się zupełnie inną szatą graficzną. Niektóre rozdziały odwołują się do klasyki Batmana, inne podkreślają styl danego autora. Również tutaj widać, że twórcy mieli pełną dowolność, dzięki czemu otrzymaliśmy niezwykle oryginalny album, który zmienia swoje oblicze z każdą przewróconą stroną.

Żeby uświadomić wam jak bohata jest to lista wyliczę wszystkich rysowników pracujących przy albumie. Greg Capullo, Jim Lee, Dustin Nguyen, Becky Cloonan, Steve Epting, Neal Adams, Alex Maleev, Kelley Jones, Alvaro Martinez Bueno, Tony S. Daniel, Joelle Jones, Doug Mahnke, Stephen Segovia i Scott McDaniel. Oczywiście skład uzupełniają osoby nakładające kolory i tusz. Jakby tego mało to ostatnie dwadzieścia stron zawiera przepiękne alternatywne okładki poszczególnych historii.

BATMAN DETECTIVE COMICS #1000

Jubileuszowy komiks zasługiwał na specjalne względy i tak też się stało. Batman: Detective Comics #1000 to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i fanów Mrocznego Rycerza. Kilkanaście krótkich, ale w większości znakomitych historii od fantastycznych scenarzystów ubrano w szatki od najlepszych rysowników. Czy można wyobrazić sobie lepsze urodziny?


OCENA: 7,8/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *