Kontakt z Geek Nerd

Jak byłem młodszy, dużo jeździłem na motorach i skuterach. Lubiłem tego rodzaju spędzanie wolnego czasu. Potem przyszedł samochód i motocykl poszedł w odstawkę. Dzięki grze Moto Rider GO: Highway Traffic znów trochę mogę poczuć się tak, jak bym znów dosiadł dwuśladu.

Moto Rider GO: Highway Traffic to produkcja polskiego studia T-Bull z gatunku endless runner, w której wcielamy się w motocyklistę. Dla niewtajemniczonych – endless runner to typ gier, gdzie postać albo jak w tym przypadku, pojazd, stale pędzi przed siebie a zadaniem gracza jest po prostu omijanie przeszkód. W recenzowanej grze zatem chodzi o to, aby przejechać jak najdłuższy dystans, zgarniając przy tym monety za które możemy kupić kolejne dwuślady czy też ulepszenia.

Całość na pierwszy rzut oka może się wydać śmieszna i nudna no i gdzie tu poczucie jazdy na prawdziwym motocyklu. Otóż gra w cale nie jest nudna! Największą frajdę oczywiście czuć podczas samej jazdy. Pojazdem sterujemy za pomocą ruchów telefonem, tudzież tabletem, w lewo albo prawo. Dzięki temu po dłuższym czasie strasznie idzie się wciągnąć w zabawę. Sam przy pierwszym podejściu spędziłem w grze pond 2 godziny (!). Do tego zbieranie monet, kupowanie kolejnych ulepszeń oraz pojazdów. Całość naprawdę sprawia radochę. Przyczepić się można oczywiście do tego, że nie znajdziemy tutaj licencjonowanych pojazdów, tylko wymyślone modele, ale to drobiazg. Licencje kosztuję fortunę, więc nie ma co mieć za złe twórcom wymyślenia własnych marek.

Co do samych pojazdów. Znajdziemy tutaj różne typy, od motocykli wyścigowych, potocznie nazywanych ścigaczami, poprzez amerykańskie choopery, motocykle podróżnicze a na crossach kończąc. Zabawę możemy toczyć na czterech różnych i ciekawie zaprojektowanych mapach. Po za standardowym trybem endless runner, gra oferuje również szereg ciekawych wyzwań, za ukończenie których zdobywamy punkty i monety. Podczas jazdy motorem całą akcję oglądamy z widoku pierwszoosobowego, co jeszcze bardziej daje odczucia jazdy motocyklem.

Dobra gra

Moto Rider GO: Highway Traffic to bardzo przyjemna produkcja. Świetnie sprawdza się podczas różnych podróży czy w poczekalniach, jako element rozrywkowy. Tak jak pisałem, sama jazda wciąga mocno a pozostaje nam jeszcze odblokowywanie innych pojazdów oraz ich ulepszanie. W grę zagrać możemy na smartfonach jak i tabletach z systemami iOS oraz Android. Tak że łapcie za swoje urządzenia i miłej jazdy! Nie zawiedziecie się.


Ocena: 8,6 / 10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *