Kontakt z Geek Nerd

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Do Gwiazd”. Pasjonująca opowieść o dziewczynie skrywającej pewną tajemnicę w świecie toczącym kosmiczną wojnę z rasą okrutnych obcych, w której stawką jest przetrwanie ludzkości.

Wśród Gwiazd Brandona Sandersona to bezpośrednia kontynuacja pierwszego tomu cyklu Skyward o tytule Do Gwiazd. Wciąż jesteśmy ze Spensą na jej rodzinnej planecie, wciąż walczymy z Krellami, ale Sabderson nie byłby sobą, gdyby porządnie nie zamieszał w fabule. Cóż więcej mogę napisać, aby nie zdradzić całości? Otóż tyle co nic…

Autor bardzo płynnie rozwija wątki z poprzedniego tomu, dokłada co nieco i nagle okazuje się, że połowa powieści za mną, a ja nie potrafię się od niej oderwać, czytam wręcz z wypiekami na twarzy i zastanawiam się co też zaraz się ciekawego wydarzy. Jego bohaterowie nie doznają żadnych zaćmień umysłu i nie zmieniają się nagle. Rozwijają się – to fakt. Dojrzewają – prawda. Ale nadal są sobą, tymi postaciami, które polubiłam w pierwszej części.

Akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna niż w pierwszym tomie, jest zaskakująco i nic nie jest tym, co się na pierwszy rzut oka wydaje. Bywa zabawnie, ale i wzruszająco. Pojawiają się nowi, fajni bohaterowie i kolejne elementy układanki, które zaczynają w trakcie czytania wskakiwać na swoje miejsce. A gdy już się wydaje, że wie się wszystko, Sanderson robi nagły zwrot i co? Książka kończy się! Totalnie w jego stylu.

Pozostaję pozytywnie zszokowana a zarazem zła. Zła, ponieważ będę musiała czekać znów jakiś czas na kontynuację, która, mam taką nadzieję, będzie tak samo dobra jak dwie poprzednie części tego świetnego cyklu. Polecam Wam pozycję. Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z serią Skywardto prędko sięgajcie po pierwszą część, bo naprawdę warto!


OCENA: 8/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *