Kontakt z Geek Nerd

“Dowód wyższości umysłu nad mózgiem. (…) Nie ma wątpliwości, że aby stać się naprawdę wolnym, wystarczy siła woli”. – Leonardo DiCaprio

Książki motywacyjne i psychologiczne mają to do siebie, że nie wszystkie są dobre. Wiele pozycji stara się wałkować ciągle jeden i ten sam temat w kółko, nie wnosząc nic nowego do wątku, który podejmują. Zapanuj nad swoim mózgiem… jest pod tym względem pozycją inną a do tego bardzo fajnie napisaną.

Pozycja w sposób fajny i klarowny, w czterech krokach opisuje jak zmienić swoje życie i nastawienie do niego poprzez zrozumienie funkcjonowania ludzkiego mózgu. To bardzo ciekawe podejście do tematu. Zapanuj nad swoim mózgiem… dowiemy się między innymi jak kontrolować swoje myśli, aby dobrze odróżniać te złe od tych dobrych. Dzięki temu człowiek przestaje się zadręczać niepotrzebnymi, głupimi rozmyślaniami, skupia swoją uwagę na tych pozytywach, które sprawiają, że jest się szczęśliwym.

Dodatkowo autorzy książki opisują bardzo dobrze ludzkie nawyki – te złe jak i dobre oraz jak wpływają one na nasze życie a tym samym jak pozbyć się tych niechcianych nawyków, które głównie rujnują nam nie tylko życie ale i zdrowie.

Książka oferuje też bardzo ciekawe ćwiczenia, które możemy wykonać podczas czytania na końcu każdego rozdziału. Ćwiczenia te mogą pomóc zwalczyć złe myśli, samopoczucie i stres, za co naprawdę wielki plus dla autorów, ponieważ po za zwykłym czytadłem oddają oni w ręce czytelnika też pomoc. Poprzez zrozumienie jak działa mózg możemy uniknąć wiele niechcianych uczuć, takich jak stres czy depresja, a pozycja Zapanuj nad swoim mózgiem… pomaga właśnie nam to zrozumieć.

Zapanuj nad swoim mózgiem… to bardzo dobra książka, nie tyle co motywacyjna, ale też pomocna. Jest swego rodzaju poradnikiem, który pozwoli Ci odrzucić złe myśli a przez to poczuć się szczęśliwym człowiekiem. Nie zawiedziecie się a przy tym dużo dowiecie. Czy pozycja ma jakieś minusy? Osobiście wolał bym ją w twardej oprawie, ale to tylko moje widzimisię.


OCENA: 9,2

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *