Kontakt z Geek Nerd

Zestaw Master MX od Logitech to sprzęt dedykowany profesjonalistom. Bardzo dobrze wykonany, który sprawdza się wyśmienicie w roli, do której został stworzony.

Jestem grafikiem komputerowym z blisko 10 letnim stażem zawodowym, dlatego cenię sobie bardzo sprzęt, na którym pracuję. W swojej karierze miałem okazję pracować na wielu klawiaturach jak i z wieloma rodzajami myszek, jednak na chwilę obecną nic nie pobije wyśmienitego zestawu MX MASTER od Logitech (no może umieszczenie w tym zestawie dodatkowo klawiatur Logitech Craft, która jest aż nad to wybitnie dobra).

Piękny design

Sprzęt na którym pracuję, po za dopasowaniem do mojego trybu pracy musi jeszcze mieć dobry design. Jestem estetą i perfekcjonistą. Lubię, gdy wszystko mam dopracowane. Wkurzyć potrafi mnie mała rysa na biurku, nawet jak jest w mało widocznym miejscu. Już tak mam i nie zmienię tego.

Seria Master MX na szczęście sprostała moim oczekiwaniom. Produkty te są zaprojektowane bardzo ładnie i dopracowane w najmniejszych detalach. To świetne urządzenia, dla których obecnie nie widzę na rynku konkurencji – ani pod względem designu i wykonania ani mechaniki i działania. Dla klawiatury MX Keys jedynie konkurencją może być jej droższy odpowiednik Craft.

Logitech MX Keys

Klawiatura jest bardzo solidna. Do tego bardzo lekka. Niektórzy mogą to uznać za minus, jednak uwierzcie mi, sprzęt wyśmienicie leży na biurku przez co wygodnie się na nim pracuje. Konstrukcja MX Keys bazuje na jednej metalowej płytce, co zapewnia niezwykłą stabilność

Klawisze Perfect Stroke są płaskie i lekko wgłębione. Są też odpowiednio duże i mają dobre odległości od siebie, jak w komputerach Apple, przez co pisanie i ogólna praca na nich jest bardzo dobra.

Klawiatura  przełącza się wraz z myszą MX Master 3 – lub inną myszą obsługującą technologię Flow – między komputerami, co oznacza, że możemy pracować na wielu komputerach w jednym, płynnym środowisku pracy. To naprawdę świetna opcja, która spisze się bardzo dobrze, jeśli pracujemy na przykład na komputerze stacjonarnym i laptopie.

Logitech MX Master 3

Na wstępie zapomniałem, że po za byciem grafikiem jestem też graczem. Kocham gry komputerowe i elektroniczną rozrywkę. Dlatego ważna dla mnie jest mysz. W swoim pokoju mam dwa stanowiska – jedno Apple do prac designera a drugie z komputerem stacjonarnym z Windowsem, które służy mi do grania. Przy tym drugim stanowisku mam wyśmienitą mysz gamingową Logitech G502 LightSpeed, więc cenię sobie dobrego gryzonia. MX Master 3 jest porównywalnie dobra, z wyjątkiem tym, że służy mi do pracy jako designer.

Pod względem designu tak jak pisałem wcześniej, to bardzo ładnie zaprojektowany i wykonany produkt. Nie mam się tutaj do czego przyczepić. Do tego świetny kształt (lekkie przechylenie w prawą stronę) sprawia, że ręka nie męczy się zbytnio podczas pracy. Gdy pracowałem korzystając z myszki gmaingowej, często nadgarstek się męczył. Tutaj tego nie uświadczyłem (jeszcze), co jest naprawdę wielkim plusem, ponieważ dużo pracuję i jest to dla mnie bardzo ważne.

Świetnie stworzone zostało w urządzeniu kółko do przewijania. Zupełnie nowa funkcja elektromagnetycznego przewijania z technologią MagSpeed jest tak precyzyjna, że możesz zatrzymać przewijanie na wybranym przez siebie pikselu, oraz tak szyba, że w sekundę możemy przewinąć 1000 wierszy. Kółko do tego jest bardzo ciche. Zostało wykonane z obrobionej stali, dzięki czemu zapewnia doskonałe wrażenia dotykowe i jest wyważone tak, aby przewijanie było dynamiczne i odczuwalne, lecz nie słyszalne.

Logitech MX Master 3 spisuje się bardzo dobrze. Warto tutaj zaznaczyć też, że mamy do wyboru wersję podstawową jak i wersję dedykowaną urządzeniom Apple.

Czas pracować

Zestaw MX Master od Logitech to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, jeśli szukacie dobrego sprzętu do pracy, czy to jako graficy czy też jako programiści (głównie klawiatura). Sam jako projektant jestem niesamowicie zadowolony z zestawu i nie wymienił bym go obecnie na nic innego.

Dla niektórych może tutaj okazać się zaporową cena, która do małych nie należy. Jednak sprzęt naprawdę jest warty takich kosztów, ponieważ spisuje się wyśmienicie.


OCENA: 9,7/10

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *