Kontakt z Geek Nerd

Ostatnio u mnie w mieszkaniu robiłem remont. Miałem więcej czasu na to z racji tego, że pracujemy zdalnie. Traf chciał, że naczelny napisał do mnie, że ma do zrecenzowania projektor marki Acer, a że miałem po remoncie wolne ściany do wyświetlania obrazu, to chętnie się zgodziłem – a co, pooglądam sobie filmy przez jakiś czas jak w kinie!

Osobiście wolę mieć u siebie w mieszkaniu duży telewizor, niż montować projektor. Po pierwsze – mam małe mieszkanie, więc nie widziałbym u siebie zastosowania na tego typu urządzenie, po drugie – z TV mogę korzystać nawet jak jest jasno. Projektory to dość specyficzne urządzenia, które mają swoje zastosowanie podczas różnych prezentacji i konferencji. Jednak gdybym miał już dom i odpowiednie pomieszczenie w piwnicy, to bardzo chętnie stworzył bym sobie własne domowe kino, szczególnie teraz, po kilkudniowych testach z Acer PD1520i

Projektor Acer PD1520i oferuje nam rozdzielczość full HD oraz gamę kolorów NTSC w oświetleniu LED. Po rzuceniu obrazu na ścianę w ciemnym jak noc pokoju, kolory wyglądają jak żywe a obraz jest naprawdę fajnie nasycony. Pamiętam, jak nie raz na wykładach profesorowie wyświetlali nam różne prezentacje. Owe prezentacje posiadały kolorowe zdjęcia, które wydawały się bardzo mdłe i wyblakłe. W recenzowanym projektorze tego nie uświadczyłem.

Pod względem designu, recenzowany produkt jest naprawdę ładny. Lubię białe urządzenia. Gdy kupuję nową konsolę czy dodatki do komputera, staram się wybierać je w białym kolorze. To dlatego, że cenię sobie minimalizm, a Acer PD1520i pod tym względem jest idealny. Prosta, prostokątna bryła sprawia, że projektor ładnie wygląda wśród innych moich urządzeń. Od góry znajdziemy funkcjonalne przyciski oraz logo. Wszystko ładnie umiejscowione, nie sprawia jarmarcznego wyglądu, za co duży plus.

Łatwe użytkowanie

Jak wspominałem, projektor oferuje nam obraz w rozdzielczości Full HD, jednak bez problemu możemy wyświetlać obraz w rozmiarze 3840 x 2160. Kupując projektor decydujemy się przecież na oglądanie rzucanego przez niego obrazu ze sporej odległości, przez co przy większej rozdzielczości nie zauważymy jakichś mankamentów.

Przy pomocy ośmiu dostępnych na górze przycisków możemy wywoływać menu projektora oraz poruszać się po nim. Zaraz po uruchomieniu projektora widać na ekranie trzy opcje: EZ Cast Pro, EZ Media i Wireless Display. Pierwsza pozwala połączyć projektor z urządzeniem mobilnym, co jest naprawdę fantastyczną opcją, dzięki której możemy wyświetlać filmy i inne media z naszego smartfona a także sterować projektorem. To naprawdę wygodne! Po wybraniu tej zobaczymy ekran z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadzi do aplikacji EZ Cast Pro.

Druga opcja pozwala nam przejść na nośnik zewnętrzny, taki jak chociażby pendrive i uruchamiać umieszczone na nim pliki. Natomiast opcja Wireless Display, jak dobrze się domyślacie, pozwala nam połączyć projektor z innymi urządzeniami dostępnymi w tej samej sieci, a co za tym idzie, wyświetlenie z tych urządzeń mediów poprzez projektor.

Filmy w ciemnym pomieszczeniu ogląda się naprawdę rewelacyjnie. Wspominałem już, że kolory są żywe i nasycone, przez co mamy wrażenie, jak byśmy oglądali obraz na telewizorze. Przyjemność płynąca z oglądania stoi na bardzo wysokim poziomie. Do tego dużą zaletą projektora jest wspomniana wcześniej transmisja bezprzewodowa, przez co nie musimy się męczyć z kablami i podłączaniem wszystkiego w celu oglądania ulubionych filmów, no chyba, że będziemy chcieli podpiąć odtwarzacz DVD lub Blu-Ray.

Dobry sprzęt, który chciałbym mieć, gdybym miał dom

Acer PD1520i to naprawdę solidny projektor, którego wyświetlany obraz stoi na bardzo wysokim poziomie. Tak jak wspominałem, gdybym miał odpowiednie pomieszczenie na domowe kino, to chciałbym posiadać dokładnie to urządzenie do wyświetlania filmów. Odstraszać może tutaj tylko cena, która wynosi ponad 4 000 złotych za nowy sprzęt, jednak jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości, cena nie będzie tutaj przeszkodą.


OCENA: 8,2

Udostępnij:

editor

Cześć! Jestem totalnym geekiem. Kocham popkulturę, kosmos i dinozaury. Staram się pisać dla Was właśnie na ten temat. Jeśli w którymś z tekstów znajdziecie coś nie fajnego – dajcie mi znać śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *